ВУЗ ШАГ
 
КЗ "Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат ІІІ ступеня "Творчість" ЗОР
 
Наша адреса: м.Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 9 тел:(06192)6-10-46

«The colourful fase of Europe»

         Метою міжнародного співробітництва нашої школи є запровадження інноваційних технологій щодо залучення учнів та педагогів до діяльності в рамках міжнародних освітніх проектів і програм. Розвиток співпраці з міжнародними організаціями, участь у міжнародних програмах і проектах – важливий напрям європейської інтеграції. За останні роки нами було зреалізовано декілька міжнародних проектів. Успішним виявився проект «The colourful fase of Europe» на платформі eTwinning. Робота учнів школи-інтернату "Творчість" була визнана кращим проектом травня 2016 року і автоматично номінована на звання "Проект року".

         Але найголовнішою подією вересня стала поїздка  до столиці Бельгії – Брюсселю. На чолі з вчителем англійської мови, Лівшенко Тетяною Олексіївною та вчителем географії, Кондрашовою Тамарою Миколаївною, 8 учнів відвідали столицю Євросоюзу. Це нагорода за І місце у  конкурсі проектів  Young Europeans Award на тему: "Як далеко сягають межі Європи?"

Змагання "Young Europeans Award" для молоді і вчителів - чудовий проект культури і освіти заради Європи. Європейська культура не має кордонів! Ця культура дружня до всіх!. Вона толерантна та відкрита для кожного, хто поважатиме її цінності!

         Темою проекту ліцеїсти обрали історії міграції членів своїх сімей в сукупності з розвитком історії нашої країни. Проект отримав назву «Різнокольорове обличчя Європи». Слід зазначити, що раніше в YEA брали участь тільки країни Євросоюзу, але в 2016 році вперше в Брюссель запросили і Україну, яку представляли учні ліцею «Творчість».

          14 учнів, не один день працювали над створенням проекту, виконували різні завдання: знімали відео, брали інтерв'ю у своїй сім'ї, досліджували історію свого роду. Головний критерій успіху, на думку керівника проекту, учителя англійської мови, Лівшенко Тетяни Олексіївни, це зацікавленість дітей темою і бажання самореалізуватися.

         Протягом 5 днів, рівно стільки перебували наші ліцеїсти в столиці Європарламенту, вони познайомилися з роботою дипломатів, поспілкувалися з учасниками з різних країн, побачили пам'ятки Брюсселя. При цьому не тільки вдосконалювали свої мовні навички, а й поринули в світ політики та дипломатії, тим самим дізналися багато корисного і цікавого.

         Кульмінацією конкурсу стала урочиста церемонія нагородження, яку діти чекали з нетерпінням, непідробним хвилюванням, щирим здивуванням, з почуттям радості, з почуттям гордості за себе, за рідну школу, вчителів, що допомогли на важкому шляху до перемоги  та за батьків, що завжди підтримували й вірили у наснагу та силу духу своїх дітей.

          Це була невимовна радість від перемоги,  від усвідомлення того, що ми все можемо, що до нас дослухаються. Але була й гіркота смутку від наближення моменту розставання з новими друзями, з якими ми спілкувалися протягом роботи над проектом. Але ми віримо, що зустрінемося знову, хоча б за допомогою соціальних мереж.

          Важливість цього заходу була підтверджена тим, хто його відвідав. Серед почесних учасників :   

         Dr. Jaroslaw Pietras (Generalsekretariat des EU Rates, Generaldirektor) влучно висловився з приводу питання що таке Європа, сказавши, що Європа - це спосіб мислення, а не європейське громадянство.

     Dr.Markus Ingenlath Генеральний секретар німецько-французької молоді у своїй промові про Україну висловився таким чином: "Українська сторона вперше

         Mark Weinmeister зазначив, що "Україна приєдналася до європейського запрошена до цієї будівлі, щоб взяти участь у цій події. На чудовому вечері, що відбувся напередодні, ми дізналися багато цікавого про Україну від представників її делегації! Україна - дійсно частина Європи!"

          У своїй промові шляху, та ми в свою чергу будемо робити все можливе, щоб допомогти вам!"Wojciech Jankowiak - Віце-президент польського Велкопоповицького регіону сказав, що Європейський Союз намагається збудувати дружбу між країнами на простих речах: організацією різноманітних святкувань та подій. Це все - великий внесок до загального розуміння,як жити разом в єдиній мирній Європі.       Хочемо щиро подякувати за організацію заходу та побажати, аби подібні свята показували наші досягнення. Україна рухається вперед ! Тож так тримати.