Якості профільного навчання сприяє співпраця з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького.
Багаторічна професійна, ділова, відкрита співпраця з МДПУ ім.. Б. Хмельницького стала запорукою популяризації професії педагога у суспільстві та у формуванні нової генерації для державної педагогіки.
Багато років діє договір про співпрацю школи «Творчість» та університету: з хіміко-біологічним факультетом, з природничо-географічним, філологічним, факультетом інформатики, математики та економіки, навчально-науковим інститутом соціально-педагогічної та мистецької освіти.
Учні та вчителі співпрацюють з унікальною освітньою структурою-агробіологічний комплекс, із орнітологічною станцією, із науково-навчальним центром «Біорізноманіття» МДПУ ім. Б.Хмельницького. Є учасниками експедицій колективу ННЦ.
Завдяки плідній роботі викладачів МДПУ ім. Б.Хмельницького наш навчальний заклад має високий науковий імідж. Викладачі керують науковою роботою учнів у МАН, у 2016 році 6 учнів посіли призові місця на обласному етапі:
секція: географія та ландшафтознавство - І місце (науковий консультант Сіохін В.Д.);
секція: географія та ландшафтознавство - І, ІІ, ІІІ місця (науковий консультант Левада О.М.);
секція: охорона довкілля та раціональне природокористування – ІІ місце (науковий керівник Горлов П.І.);
секція: англійська мова – ІІІ місце ( науковий консультант Денисенко Н.В.)
Учні щороку перемагають в університетських регіональних конкурсах(Олімпіада «Інтелектуал»-12 переможців, «Козацькі розваги» -І місце, фестиваль «Медовий край» - І місце, змагання «Мудрагелі» - І та ІІ місце). Майбутні педагоги щороку займають призові місця на ІІІ (обласному) етапі олімпіади з педагогіки та психології.
У цьому навчальному році на базі кафедри органічного синтезу хіміко-біологічного факультету проводився комплекс заходів, які спрямовані на профорієнтаційну роботу серед учнів. На підставі укладеного договору з МДПУ про співпрацю наші учні навчаються за програмою, розробленою професором, деканом хіміко-бологічного факультету Данченко О.О. та вчителем хімії школи «Творчість» Гурєєвою О.В.. Програма затверджена методичною комісією хімфаку. На базі кафедр ботаніки, зоології та анатомії людини проходить практикум з біології. Практичні заняття та лекції проводять Мальцева І.А., Аносов І.П., Кошелєв О.І..
Ще одиним кроком залучення обдарованої молоді до вміння вирішувати актуальні проблеми сьогодення є участь у міжнародних та регіональних заходах. 14 учнів школи «Творчість» були запрошені на ІІ регіональну науково-практична конференцію учнівської молоді «Людина і світ». Кожен учасник отримав іменний сертифікат.
Із метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді на базі території АБК МДПУ ім. Богдана Хмельницького відбулося відкриття екологічного майданчика для спостереження річкових екосистем. Серед учасників були і ми.
До Дня Миру ми взяли участь у соціально-мистецькому форумі «Міжкультурний Мелітополь за єдину соборну Україну».
Учні 8 класу та 50 дітей із сімей вимушених переселенців стали учасниками спортивно-патріотичного квесту «Дізнайся про мене більше». Захід проводився викладачами кафедри фізкультури, теорії й методики фізичного виховання та кафедри туризму, соціально-економічної географії й краєзнавства в рамках програми інтеркультурного розвитку м. Мелітополя під патронатом Данської Ради у справах біженців.
«Добрі справи завжди доречні» - під таким гаслом на базі АБК відбулася акція з підтримки сімей переселенців за участю студентів-волонтерів та учнів 8-го класу нашої школи.
Відповідно до програми дослідно-експериментальної роботи на 2014-2019 роки, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 05.12.2014 № 1447 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі Мелітопольської спеціалізованої школи-інтернату ІІІ ступеня «Творчість" ЗОР. Заклад взяв участь у таких заходах:
Круглий стіл «Створення навчально-методичних засад формування у дітей навичок міжкультурної комунікації»
Круглий стіл «Формування міжкультурних комунікацій у дітей та учнівської молоді як ознака громадянського суспільства»
Міжнародна науково-практична конференція «Людиновимірність гармонізації культурно-просвітнього простору майбутніх педагогів: наукові досягнення і перспективи»
Міський методичний семінар для вчителів «Формування у дітей навичок міжкультурної комунікації – вимога часу»
Методико-дидактичний семінар для вчителів німецької мови «Europa? Ich will es wissen!»
Також протягом навчального року вчителі брали участь у конференціях та семінарах :
«Використання інноваційно-педагогічних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах»
«Сучасний урок у школі – теорія і практика»
Наш навчальний заклад є однією з базових ділянок виробничої практики студентів МДПУ ім. Б. Хмельницького.
Представники школи «Творчість» є постійними членами Державних екзаменаційних комісій, приймальної комісії, ради стейкхолдерів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.